Globe

TREE RING PROJEKT

Unatoč lošim prostornim uvjetima osobnim angažmanom nastojimo osvježiti i uljepšati kvalitetu prostora, pokazati učenicima da je najvažnija dobra volja i suradnja. Takvim pristupom motivirali smo ih da u velikom broju sudjeluju u implementaciji projekta Tree ring – unutar GLOBE programa. Dio učenika koji čini GLOBE grupu bavi se stručnim dijelom projekta (rad na terenu, skupljanje i analiza uzoraka stabala Pinus nigra, obradom podataka, istraživačkim pitanjima…..), ostali učenici tematski su, uz angažman velikog broja nastavnika, obradili razna područja vezana uz norvešku kulturu, povijest, književnost, glazbu… Naime partnerska škola u projektu je sa sjevera Norvšeke. Ostvarili smo nekoliko videokonferencijskih susreta i upoznali veći broj učenika međusobno. Kao rezultat prilikom prezentacije I etape rada u projektu na međunarodnom sastanku u Češkoj, naša Škola i partnerska proglašene su za iznimno uspješne. Dobili smo i dodatne pohvale za rad u GLOBE programu kao Škola koja se nalazi među prvih 10 u svijetu prema kriterijima GLOBE organizacije za ocjenjivanje uspješnosti u projektu SCRC (Student Climate Research Campaigne).

Report Tree Ring School for nurses Vrapče
WORKSHOP PISEK 2012 KROKSTADORA VRAPCE