OSVRT NA IZVANUČIONIČKU NASTAVU
- POSJET KLINICI ZA PSIHIJATRIJU I MEDICINSKOJ ŠKOLI VRAPČE

U petak 20. svibnja 2016. zajedno smo s učenicima trećih i petih razreda smjera Medicinske sestre opće njege/Medicinski tehničar opće njege krenuli u posjet Klinici za psihijatriju te Medicinskoj školi Vrapče s ciljem razmjene iskustva, uvida u organizaciju rada klinike te škole i kako bi proširili svoje znanje. Pri dolasku su nas zaprimile i srdačno dočekale glavna sestra bolnice Štefica Bagrić, pedagoginja škole Zlatica Šimunović te voditeljica Stručnog vijeća Aleksandra Vidoša. Pripremljen je kratak video o povijesti bolnice i škole te video o načinu rada i organizacije. Putem filma smo na vrlo zanimljiv način imali priliku vidjeti kako su se bolnica i škola razvijale tijekom povijesti, tko su bili ravnatelji i značajne osobe u samom procesu unaprjeđenja rada i razvoja bolnice i škole. Nakon toga smo podijeljeni u 3 skupine kako bi svaka skupina sve obišla i vidjela. Obilazili smo muzej, medicinsku školu i bolnicu uz pratnju nastavnika i učenika Medicinske škole Vrapče koji su se trudili da upijemo što više informacija i proširimo svoje znanje o samoj bolnici i školi. Naša skupina je prvo išla u obilazak muzeja gdje smo imali uvid u razvoj i promjenu dokumentacije tijekom povijesti, način popunjavanja dokumentacije, povijesti bolesti. Također smo imali priliku vidjeti stvaralaštvo bolesnika te izrađene ručne radove čijom izradom bolesnici ispunjavaju svoje slobodno vrijeme. Nakon obilaska muzeja je slijedio obilazak Medicinske škole Vrapče gdje smo imali priliku vidjeti princip rada te škole i samo uređenje kabineta gdje učenici uvježbavaju razne vještine. Na kraju smo imali obilazak bolnice, nismo imali mogućnost ulaska u bolnicu, ali su nam voditelji i učenici na lijep i slikovit način objasnili uređenje bolnice, od kojih se odjela sastoji Klinika, način prijema bolesnika na odjel te kako izgleda hitni prijem bolesnika. Nakon obilaska smo se svi zajedno okupili u edukacijskom centru, srdačno zahvalili osoblju i učenicima na gostoprimstvu te ih isto tako pozvali u posjet Srednjoj školi Pregrada. Bilo je vrlo poučno i zanimljivo i velika hvala domaćinima na dobrodošlici i bogatom programu.

Pripremila: Ilijana Grgić, 4.d

Pogledajte slike