Konferencija "Volontiranje djece i mladih za izgradnju kulture mira"

održana je u petak 20. ožujka 2015.
u hotelu Double Tree, Ulica Grada Vukovara 269a u Zagrebu

Konferenciju je organizirao Forum za slobodu odgoja na kojoj su prikazani rezultati provedenog projekta "Pokreni promjenu! Volontiranje mladih za izgradnju kulture mira." Konferencija ja započela prikazivanjem dokumentarnog filma Pokreni promjenu!

Film govori o volonterskim akcijama učenika, između ostalih i volonterska iskustva učenika u projektu Priče iz Davnine. Nakon filma održana su predavanja o psihološkim aspektima volontiranja na mlade i volontiranju u kontekstu građanskog odgoja i obrazovanja. Na konferenciji je naglašena vrijednost volontiranja za učenike osnovnih i srednjih škola. Skupu su nazočili predstavnici Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva socijalne politike i mladih, Zagrebačke županije i Grada Zagreba, predstavnici odgojno – obrazovnih institucija kao i brojni učenici i koordinatori volontiranja u Školama. Konferenciji je nazočila i ravnateljica Škole za medicinske sestre Vrapče Latinka Križnik. U drugom dijelu dana predstavljeni su volonterski projekti učenika. Tom prilikom su učenici naše Škole, Petra Čičak i Luka Klišmanić i koordinatorica volontiranja Mirjana Kozina, iznijeli svoje stavove i iskustva o projektu Priče iz davnina. Ta i druga volonterska događanja uvrštena su u Knjigu dobrih ideja, koju je svaki sudionik dobio na poklon od Foruma za slobodu odgoja.

Slike sa konferencije pogledajte ovdje.

Koordinatorica volontiranja
Mirjana Kozina, mag. med. techn., mentor